If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Blu-ray asociace: Uvítáme u nás Xbox

Bude v konzoli konečně BR mechanika?

Microsoft dříve tvrdil, že Blu-ray mechanika nemá budoucnost a do svého xboxu dal jen DVD mechaniku. To se ovšem ukázalo jako zcela mylné. Blu-ray začíná pomalu ale jistě nahrazovat DVD a u HDTV televizí je už téměř nutností. Zatímco ale Blu-ray mechaniku má už od začátku existence Playstation 3, konkurenční Xbox 360 má stále jen to DVD. Změní se to?

Blu-ray Disc Association (BDA), ve které jsou zástupci Sony, Samsungu, Disney, Warner Bros. a spousta dalších, řekli, že by do svých řad velice rádi přivítali také Microsoft. Ten zpočátku propagoval technologii HD-DVD spolu s Toshibou. Ta ovšem válku o HD formát prohrála.

Microsoft teď tvrdí, že jako úložiště herních dat nahradí v budoucnu DVD nikoli Blu-ray, ale stahování nebo streamování. Graham Heaton, evropský ředitel BDA, k tomu říká: "Množství dat, které jsou potřeba pro velkorozpočtové hry, jsou den ode dne větší a větší. Hry jako Metal Gear Solid 4 nebo Uncharted 2 jsou už dokonce na hranici 50 GB Blu-ray disků. Navíc infrastruktura širokopáskového internetu je v celém světě jiná a aby utáhla stahování 50 GB dat, na to si budeme muset ještě počkat. Bude trvat dlouhou dobu, než se to změní, takže Blu-ray je v ideální pozici nabídnout skvělé herní zážitky všem hráčům."

Ačkoliv ale Microsoft BR technologii haní a ignoruje, asociace si z toho nic nedělá. "Každá společnost, která by chtěla Blu-ray adaptovat, je u nás vítána," říká Graham Heaton. "Je ale na Microsoftu, zda se rozhodne do svého xboxu Blu-ray mechaniku dát."

Ostatně, spousta herních vývojářů si stěžuje, že jsou omezováni kvůli X360 dnes už malou kapacitou DVD disků.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles