If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bohemka se chopila téměř pohřbené domácí adventury Memento Mori 2

Po letech průtahů vyjde i v češtině a angličtině.

Domácí Bohemia Interactive využili své silné pozice na Steamu a spasí před mnoha lety dokončenou českou 3D detektivní adventuru Memento Mori 2 od dnes už nefunkčního (jimi spolklého) studia Centauri tím, že se ujmou role vydavatele digitální verze pro svět. Oznámili to dnes večer překvapivou tiskovou zprávou.

PC verze v angličtině (s dabingem) a češtině (rozhraní a titulky), které se dlouho považovaly za zrušené, vyjdou konečně již 13. května. Hra bude stát 20 eur / 25 dolarů / 17 liber, nyní je k mání s 20 % slevou, tzn. za v přepočtu 450 Kč. O krabicovce pro ČR se nemluví, asi se s ní nepočítá, protože by se nevyplatila.

Memento Mori 2 původně plánované na rok 2011 stihlo v létě 2012 vyjít jen v Německu, kde získalo od specializovaných adventurních webů řadu ocenění za prezentaci, hádanky či grafiku (zdroj), ostatně i my jsme ho svého času přirovnávali k Heavy Rain. Leč jeho distributor z tamní společnosti dtp dojel na insolvenci a anglická verze pak nikdy nevyšla.

Jeden z hlavních autorů hry Karel Matějka už několik let pracuje v Disney a soudě dle toho, že na produktové stránce Steamu figurují staré oficiální obrázky, dá se předpokládat, že na hru jako takovou se od té doby, snad kromě lokalizací, nejspíš nesáhlo. Odpovídá tomu i výčet vlastností Memento Mori 2 (viz fórum) a nyní už prehistorické HW nároky postačující si s Windows XP SP2, Intel Core 2 Duo 2Ghz, 1 GB RAM, grafickou kartou s 256 MB RAM a Shader Model 2.0 kompatibilní, DX 9.0c a jen 2 GB volného místa na disku.

Sledujte také úvodních 11 minut z hraní, recenzi jedničky, exkluzivní obrázky a hlavně naši dlouhou videoreportáž s Čendou Hlouškem níže. Ta kupodivu už před dvěma lety obsahovala ukázky z češtiny a dozvíte se z ní např. o odlišnostech od jiných adventur nebo o pomáhání s vývojem od Bohemky:

Naše videoreportáž o hře z roku 2012

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles