If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bonusy šéfů IW dostanou zaměstnanci

Kdo prchl, přišel o velké peníze.

Zaměstnanec Activisionu Dan Amrich prozradil, že bonusy, které měli dostat bývalí zaměstnanci Infinity Ward, budou rozděleny mezi zbývající lidi. Amrich řekl, že West a Zampella měli velmi velké bonusy. Ty budou nyní rozděleny mezi zbývající zaměstnance IW.

“Vince a Jason měli slíbené obrovské bonusy, které nyní půjdou všem ostatním zaměstnancům. Lidem, kteří se nesnažili ukrást interní věci. (Prosím podívejte se na protižalobu Activisionu, abyste viděli, jak se Vince a Jason snažili ofotit a naskenovat citlivé dokumenty)”, napsal Amrich na Facebooku, na stránce Gamers Against Bobby Kotick and Activision (Hráči proti Bobby Kotickovi a Activisionu). Dále dodává: “Activision se nesnaží vzít si ty peníze pro sebe, pořád je dostanou lidi, kteří pracují v IW.”

Amrich také očekává další odchody. Prý jej nepřekvapí, pokud další lidé odejdou a připojí se k Respawn Entertainment (nově založená firma Westa a Zampelly), nebo si založí vlastní společnosti. Spousta z nich jsou mazáci, kteří pracovali na obou Modern Warfare hrách. Podle něj je ale právě teď skvělá doba pracovat v Infinity Ward, protože je to místo, kde může každý zazářit. Místo, které mladí lidé redefinují ihned, jakmile “usedne prach”.

Stejně tak Amrich potvrzuje již několikrát zmiňovanou kreativní svobodu, kterou Activision dopřává svým studiím. Do práce vývojářům vůbec nekecá - “Activision platí účty a vývojáři jdou za můzou”. S Infinity Ward se do budoucna nic zásadního nemá stát a fungovat má pořád normálně:

“Infinity Ward stále existuje. Samozřejmě že jeho identita a firemní kultura nyní procházejí velkými změnami, ale můžeme se všichni shodnout, že to také znamená nové příležitosti? Když se stane něco takového a situace se změní, všichni pak čelíme zásadnímu rozhodnutí: zůstat na stejné cestě a inovovat, nebo začít s něčím zbrusu novým?”

Rozdělení velkých bonusů bývalých šéfů mezi řadové zaměstnance je ze strany Activisionu pěkné gesto. Otázkou je, kolik dalších lidí poté odejde. Již dříve probíhaly spekulace, že spousta lidí v IW čeká jen na slíbené bonusy z prodejů MW2 a pak chtějí odejít. Další odchody jsou očekávány a Activision tak bude muset zalepit ještě více děr, než jen ve vedení a pár hlavních vývojářů.

Tagged With

Comments