If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Borderlands 3? Zatím se nekoplo do země

Nábor zaměstnanců namísto oznámení.

Ještě v sobotu to ze slov Randy Pitchforda vypadalo jako zaručená věc, kterou chtěl potěšit skalní fanoušky na výstavě. Někteří kvůli tomu dokonce doma čekali dlouho do noci na výstupy z nevysílané přednášky na PAX South, ale odešli spát zklamáni.

"Borderlands 3 zatím nejsou ve výrobě, ale sháníme pomocníky," řekl šéf Gearboxu. Nemyslel tím podílení se hráčů na vývoji, jak velí moderní trendy a jak to zprvu znělo, či snad dokonce kickstarterovou kampaň. Ta by zrovna jemu po takových rekordních výdělcích z minulých dílů a po fiasku s Aliens CM asi neprošla.

Pitchford narážel na řadu volných pozic u nich ve firmě. Borderlands 3 totiž dle něj "budou opravdu velkou a zajímavou hrou, pro kterou potřebují i pořádně velký tým". Namísto oznámení tak došlo jen na hodně medializovanou reklamu na nábor dalších vývojářů přes web Gearboxu, což je docela chytrý tah.

Momentálně se prý většina studia naplno věnuje MOBA hře Battleborn plánované už někdy na letošek. Bylo by však s podivem, pokud by se aspoň malý tým nyní nepodílel na pre-produkci Borderlands 3, jinak by vznikalo nežádoucí zpoždění. A je klidně možné, že za pár měsíců přijde "nečekané ohlášení" s dovětkem, že se tajně na něčem makalo...

Část Gearboxu vedle remaku pro PS4/X1 a jen čínské online odnože vytěžovala i práce na čerstvě odhaleném DLC pro Borderlands: The Pre-Sequel s novou hratelnou postavou Lady Aurelia the Baroness, sestra Sir Hammerlock. Obdařená novými stromy schopností vyjde už 28. ledna a nárok na ni budou mít majitelé Season Pass. Příští, už poslední DLC později přinese úplně novou kampaň v mysli robůtka Claptrap, prozradil Pitchford také na výstavě.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments