If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bouří se už i samotní vývojáři Cyberpunk 2077

Proti vedení polského studia + venku další patch.

Představte si, že na něčem intenzivně pracujete v přesčasech o víkendech či večerech po dlouhé měsíce, ale pak to stejně schytáte ze všech stran. To moc psychice nepomůže, stejně jako nemožnost potkat se s kolegy v kanceláři kvůli nařízením s koronavirem.

Nespokojeni se zpackaným startem Cyberpunk 2077 na konzolích jsou údajně také samotní vývojáři z polského studia CD Projekt Red. Zjistil to dnes Bloomberg.

Dva účastníci čtvrtečního interního video-hovoru mezi zaměstnanci a vedením mu prozradili, co se tam probíralo. A nebyly to úplně pěkné věci...

Jeden tvůrce se tam třeba managmentu odvážil zeptat, proč v lednu prohlásili, že hra je kompletní a hratelná, i když to ve skutečnosti nebyla pravda. Odpovědí bylo, že prý za to bude vyvozena něčí odpovědnost. Že by tedy nastaly změny v představenstvu?

Někdo jiný se tam zase dotázal, k čemu vlastně vedly ty všechny přesčasy, když ani tři odklady v letošním roce nepomohly k lepšímu výladění. Do budoucna se z toho prý firma poučí, aby zlepšila své výrobní procesy, ale do detailů se to už neřešilo.

Jak reportuje Bloomberg, současní i bývalí vývojáři Cyberpunk 2077 označili stanovené termíny pro milníky v tvorbě od managmentu studia za nerealistické. Prý jim bylo vždy hned jasné, že se to nedá stihnout a že je potřeba více času. Ačkoli k prvotnímu ohlášení hry došlo už v roce 2012, v reálu se prý na ní začalo pořádně pracovat až v letech 2016 až 2017.

Není úplně běžné, aby někdo ze zaměstnanců měl tu "drzost" a ptal se na takových konferencích svých přímých nadřízených na takto citlivé otázky, jelikož si tím koleduje o vyhazov. Aby k tomu došlo, musí tam už být nějaké naštvání či nastřádání problémů. Na druhou stranu nelze čekat, že by v CDPR vypukla nějaká vzpoura či něco podobného. Vývojáři mají údajně dostat svůj podíl na zisku i navzdory všem potížím.

Na dřívější veřejné konferenci se nějaký neznalý novinář zeptal managmentu, jestli by náhodou nepomohlo přidat do vývoje dalších pár stovek lidí, aby byla hra v lepší kondici. Odpověď dostal samozřejmě zápornou.

Venku je jinak ode dneška další patch 1.05, zatím pro PS4 a Xbox verze (pro PC má následovat brzy). Výčet všech oprav a změn je tady. Není přitom jasné, jestli to je ten zásadní update, který měl dle uniklého interního dopisu GameStopu vyjít 21. prosince a opravit všechny hlavní potíže, nebo ještě ten předešlý.

Tagged With

Comments