If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Brány Skeldalu ve sběratelské krabicovce

Spolupráce Jindry Rohlíka s Xzone.

Podobně jako americký GameStop, i domácí obchod Xzone se nově stává distributorem her, o které nikdo z těch stávajících neprojevil valný zájem a jinak by asi u nás ve fyzické podobě nikdy nevyšly.

Díky tomu koncem června za 499 Kč uvede na trh krabicovou sběratelku krokovacího dungeonu Brány Skeldalu: 7 Mágů s českými titulky a dabingem.

Jde o hru, která primárně vznikla pro mobily a v březnu dorazila na PC, byť jen digitálně na Steamu v Early Access (dle SteamSpy si ji zatím koupila necelá tisícovka lidí). Motivací pro pořízení této speciálky představuje několik přiložených fyzických dárků - vizulizace a popisek níže:

Mělo by jít o začátek tzv. Xzone edic, kterých se objeví jen pár ročně a mají nastavit jakýsi standard pro současné krabicovky. "Nečekáme žádné gigantické prodeje, není cílem na tom zbohatnout, primární hledisko je podpora českých a slovenských her, ekonomiku rešíme až na druhém místě," komentoval to Martin Schovanec na blogu. Prý by se nebránil dodání této edice velkoobchodně do jiných shopů, zatím o ni však žádný neprojevil zájem.

Hlavní autor Bran Skeldalu (starý díl pro MS-DOS z 1998 byl v ČR legendou) a šéf studia Napoleon Games, Jindra Rohlík, k tomu dodal v tiskové zprávě podrobnosti:

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments