Skip to main content

Brazílie vyzradila výdělky z Xbox Game Pass

Slušné číslo.

Úřady v jednotlivých zemích světa stále zkoumají dopady spojení Activision Blizzard s Microsoftem, díky čemuž se dozvídáme další data, která nebyla dosud veřejně přístupná.

Microsoft je totiž obvykle na podobná čísla skoupý, což může být dáno snahou, aby nebyl srovnáván s PlayStation Plus. Nebo aby vysoký výnosy nemotivovaly konkurenci k vytvoření toho samého, případně aby ho dodavatelé obsahu (her) moc neotravovali, že chtějí pro sebe získat větší podíl.

Administrative Council for Economic Defense (CADE) je brazilský úřad podobný tomu antimonopolnímu u nás, a právě ten dal ven, kolik vydělal Xbox Game Pass.

V dokumentech se píše, že z dat dodaných Microsoftem vyplývá, že "herní předplatné pro konzole zařídilo celosvětové tržby 2,9 miliardy dolarů".

Je očividné, že nemůže jít o nic jiného než právě o Xbox Game Pass, ale není to zisk, pouze tržby. A také je důležité zmínit, že v tom asi není započítán PC Game Pass.

Pokud jsou výpočty a dedukce Tweaktown pravdivé, pak by to znamenalo, že předplatné zařidilo asi 18 procent z tržeb Microsoftu z Xboxu a asi 30 procent z položky "hry a předplacené služby" ve fiskálním reportu.

Read this next