Skip to main content

Britské GAME je těsně před bankrotem. Co české GAME?

České GAME ovlivní asi pouze prodej britské centrály.

Už se o tom spekulovalo delší dobu, kdy byla britská síť prodejen GAME ve finančních problémech a nebyli schopní platit ani zálohu za naskladnění některých titulů. I díky tomu například nebylo ve Velké Británii v této největší prodejní síti videoher k dostání Mass Effect 3. Teď britské GAME oznámilo, že podalo návrh na ochranu před věřiteli, což znamená de facto bankrot.

Ne tedy úplně. Správou GAME teď bude soudně pověřen člověk, jehož úkolem bude společnost buďto zachránit nebo postupně rozprodat a vyplatit všechny peníze věřitelům.

GAME se zoufale snažilo najít někoho, kdo by společnost odkoupil a zájem měla například americká síť Gamestop, ale nakonec k dohodě nedošlo.

Zajímavé ale bude sledovat, jak tyhle problémy mohou ovlivnit českou pobočku GAME. Zeptali jsme se na to přímo Lukáše Karla, regionálního ředitele GAME Czech.

"Všichni zřejmě čteme stejné zahraniční servery, takže je nám jasné, že současná situace naší mateřské společnosti není jednoduchá," řekl nám. "Česká pobočka firmy GAME ovšem funguje jako soběstačná a relativně nezávislá společnost, která koordinuje svá zásadní rozhodnutí s celou skupinou GAME. Vzhledem k naší posilující pozici na herním trhu v ČR ale nezasahuje britská centrála do chodu české pobočky nijak zásadně a na této skutečnosti se nic nemění ani za aktuální situace."

"O tom, že by situace v mateřské společnosti měla mít negativní dopad na prodejny v ČR, nemáme zatím také žádné zprávy. Ze současné situace Game UK se nabízí několik možných východisek, z nichž některá nás pravděpodobně určitým způsobem ovlivní, ale na to, která varianta zvítězí, si budeme muset počkat." Řeč je pravděpodobně o případném odprodeji sítě GAME někomu jinému.

"Nejméně pravděpodobné  je z mého pohledu úplné ukončení aktivit společnosti  GAME Czech a.s. a doufám, že kroky, které britská centrála v příštích dnech učiní, povedou hlavně ke stabilizaci situace a nebudou na úkor zákazníků."

Lukáš Karel upozorňuje, že jakmile budou mít jakékoli nové informace, budou na jejich internetových stránkách.

Read this next