If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Britský GAME zavře přes 100 obchodů

A čeká nás možná další digitální distribuce.

Britský obchodní řetězec GAME, který nedávno koupil lokální JRC, zavře v následujících třech letech přes 100 herních obchodů. Toto zavírání se týká pouze obchodů v Anglii, ČR by se nemělo nijak dotknout.

GAME na tom obecně není zrovna nejlépe - na začátku tohoto roku oznámili zavření dalších 43 obchodů, zisky meziročně spadly o 28 procent a z firmy odešli dva vysoce postavení šéfové.

Podle GAME se tolik obchodů zavírá kvůli zvýšené konkurenci ze strany supermarketů a online prodejců. Předseda GAME, pan Peter Lewis, řekl:

“Neustále aktivně přemýšlíme o naši obchodní základně v Anglii. Také se budeme snažit minimalizovat přezásobení obchodů a maximalizovat možnosti v oblasti použitých her.”

Celá tato akce s uzavíráním obchodů a s odchodem dvou hlavních šéfů, by měla GAME ušetřit kolem deseti milionů liber v průběhu příštích dvou let.

Dále padla také zmínka o jakési nové digitální distribuci?

“Navíc investujeme do vytvoření lídra v oblasti PC a herní webstránky a stahovatelné služby v Anglii.”

Dočkáme se tedy dalšího kanálu pro digitální distribuci? A se zaměřením pouze na Anglii? Ne že by byla Anglie malý trh, ale i tak se nám to zdá podivné. Rozjet digitální distribuci je sice jednodušší, než rozjet síť kamenných obchodů, ale i tak je velká část trhu s digitálními službami zabraná. Prorazit a být úspěšný tudíž není žádná sranda a nebude to jednoduché ani pro GAME.

Comments