If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bruce Willis ve filmu Kane a Lynch

Herní adaptace má potvrzenou svou hvězdu.

Spekulovalo se o tom už nějakou dobu, teď je to oficiální. Bruce Willis si zahraje jednu z hlavních rolí ve filmové adaptaci hry Kane & Lynch. Potvrdil to producent filmu.

Adrian Askarieh to potvrdil během rozhovoru pro Game Daily a prozradil také, koho bude Bruce Willis hrát – Kanea. Role Lynche ještě musí být obsazena.

"V Hollywoodu se scénář velice líbil," říká Askarieh. "Jakmile si ho ale přečetl Bruce Willis, ihned nám volal, že jde o jeden z nejlepších akčních scénářů, které kdy četl. A je třeba připomenout, že Bruce Willis je, co se týče scénářů k akčním filmům, expert. Četl skoro všechny za posledních dvacet let."

O čem tedy bude film? "Základní premisa bude celkem stejná jako ve hře, ale další detaily budou ve filmu odlišné. Neuvidíte na plátně každou sekvenci ze hry, ale jde o příběh o nájemném žoldákovi, který spojí síly se schizofrenním psychopatem, aby zachránil svou ženu a dítě."

Film Kane & Lynch by se měl začít natáčet v březnu příštího roku. Zatím není definitivně rozhodnuto, kde se bude natáčet, ale Askarieh přemýšlí o Jižní Americe, Evropě a možná o státu Louisiana v USA. Režisérem snímku bude Simon Crane, který pracoval jako režisér druhého štábu na Tomb Raiderovi a velkofilmu Troja.

Producent Adrian Askarieh má s filmovými adaptacemi videoher celkem dost zkušeností. Pod jeho vedením vznikl snímek Hitman, pracuje také na adaptaci hry Just Cause. "Just Cause bude skvělý akčně dobrodružný špionážní film," říká.

Comments