If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bude E3 pořád v Los Angeles? Možná ne

Tentokrát přišlo 46 800 lidí.

Pořadatelé výstavy Electronic Entertainment Expo, největší herní události roku, oznámili, kdy se bude konat další ročník. Vy se můžete těšit (a my se už dopředu můžeme zase děsit) data 5. až 7. června 2012, kdy se bude další ročník konat tradičně v Los Angeles.

Ovšem, podle všeho to místo konání nemusí být tradicí napořád.

Po roce 2012 totiž vyprší dlouhodobá smlouva s městem Los Angeles a o jejím prodloužení teprve organizátoři jednají. Společnost AEG Inc. chce totiž vybudovat fotbalový stadion v místě, kde je v současnosti západní hala E3, což by mohl být do budoucna poněkud problém. Ačkoliv se plánuje náhradní hala, návštěvníci E3 by měli za humny výstavbu velkého stadionu.

Ostatně, nebylo by to poprvé, co by se E3 nekonalo v Los Angeles. Už jednou byla výstava přesunuta do Santa Monicy nebo do Atlanty.

Na ročník 2011, který v Los Angeles nedávno skončil, přišlo celkem 46 800 lidí, což je o něco více než v minulém roce (45 600 lidí), ale pořád podstatně méně než v roce 2005, kdy na E3 přišlo neuvěřitelných 70 000 lidí. Na letošním E3 vystavovalo celkem 200 subjektů a 120 prodejců her z 18 zemí světa.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments