If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Potvrzeno: ke každému Xbox One dostanete FIFA 14 zdarma

Významné zatraktivnění konzole.

AKTUALIZACE - Microsoft dnes na Gamescomu potvrdil, že všechny evropské předobjednávky Xbox One (jak ty dosavadní, tak i budoucí) odmění poskytnutím plné verze FIFA 14 pro Xbox One zdarma. Nepůjde o krabicovku, nýbrž o kód k downloadu z Live.

Původní zpráva z pondělí - Čert vem nepopularitu u internetové komunity. Tím, na čem se bude lámat chleba u typických zákazníků toužících po nové konzoli, je samozřejmě prodejní cena. Microsoft si je dobře vědom, že v tomto směru za PS4 značně ztrácí.

Podle zdrojů serveru MCV prý proto má být v úterý večer na Gamescomu ohlášeno partnerství Microsoftu s EA, které by spočívalo v přiložení plné verze hry FIFA 14 ke každé konzoli Xbox One prodané v Evropě (aniž by se zvýšila cena oproti balení bez hry, tzn. 430 britských liber).

Nehráčům sportovních her by taková nabídka mohla být ukradená, ale pro celý herní průmysl by byla velmi významná. FIFA byla nejprodávanější minulého roku v Evropě, kterou si také Microsoft potřebuje udobřit po odkladu v některých zemích. A navíc dobře ví, že zejména jižanské státy byly dosud baštou PlayStation, s čímž chce s příchodem nové generace něco změnit.

Oznámení takového přibalení FIFA 14 k Xbox One právě na herní výstavě v Německu, které fotbalem žije i díky vítězství Bayernu Mnichov v Lize mistrů, by bylo symbolické a získalo by Microsoftu mnoho kladných bodů. Podobná akce údajně má být i v USA, samozřejmě s nějakou jinou third-party hrou.

Poslední video o FIFA 14

Comments