Skip to main content

Bude snad PlayStation 5 zdražovat kvůli inflaci a vyšší ceně výroby?

Reakce Sony na otázku.

Na fiskální konferenci Sony, kde jsme se dozvěděli o téměř 22 milionech prodaných kusů PlayStation 5, zazněla i jedna docela výbušná otázka od analytiků.

Zeptali se čelních představitelů japonské korporace, zda nebude PS5 v dohledné době náhodou zdražovat.

Naráželo se tím nejen na současnou inflaci všude po světě, ale třeba i na to, že Sony už v zemi vycházejícího slunce zvedla cenu své elektroniky - například Blu-Ray přehrávače, televize, foťáky atd. A bylo to vysvětleno dlouhotrvajícím nedostatkem čipů a polovodičů, zvýšenými náklady na distribuci a výrobu, rostoucí cenou materiálů atd.

Na dotaz reagoval Hiroki Totoki, výkonný pověřený prezident a šéf financí:

"Co se týče potenciálního zvýšení ceny PlayStation 5, v tuto chvíli nemám nic specifického, co bych s vámi mohl sdílet".

Není to tedy ani potvrzení, ale ani popření, že by takový scénář mohl nastat. Možné je proto ve finále cokoli.

Konzole si stále drží svou původní cenovku a nebyla ještě nikdy od premiéry v listopadu 2020 zlevněna, protože je pořád krajně nedostatkovým zbožím a dostupnost se nedaří moc zlepšit, takže nic nenutí k přecenění zařízení. Navíc existuje tlak od konkurenčního Xbox Series X ze strany Microsoftu.

Za nás k této věci tipujeme, že ke zdražení pravděpodobně nedojde, ale spíš by to mohlo dopadnout tak, že si prostě PS5 udrží stávající cenu ještě déle, než se třeba dříve zamýšlelo či plánovalo, tzn. nebude tak brzy zlevněna, jak by mohla, ani po zvýšení výroby či doručení více kusů na sklady obchodů.

Read this next