If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bude SWTOR poslední placená onlinovka?

Tipuje šéf Sony Online a má to podložené.

Když někdo, kdo v daném oboru něčeho dosáhl a rozumí mu, napíše odborný komentář, bývá to zajímavější čtivo než odhady analytiků. Šéf Sony Online Entertainment takto předal své zkušenosti ostatním ve sloupku na našem sesterském webu GamesIndustry.

Podle jeho názoru bude ambiciózní Star Wars: The Old Republic od konkurenčních EA poslední velkou masivně multiplayerovou hrou s pravidelnými měsíčními poplatky. John Smedley se domnívá, že tato hra BioWare mířící na 2 miliony hráčů si něco takového ještě může vzhledem ke svým kvalitám dovolit.

"Jinak zažíváme těžké časy a první, čeho se mnozí lidé ve finační tísni zbavují, jsou předplatné, které jim z účtu něco strhávají měsíc co měsíc," řekl šéf Sony Online a podpořil to svým výzkumem: 40 procent hráčů EverQuestu 2, kteří se rozhodli pro skončení s hraním, uvedlo měsíční poplatky za hlavní důvod.

Budoucnost dle Smedleyho spočívá ve Free2Play, protože lidé už starý způsob plateb za hraní nebudou akceptovat. Vlastně jsme se tak od něj nepřímo dozvěděli, jak v tomto směru bude fungovat jejich nový EverQuest (u PlanetSide 2 už F2P bylo ohlášeno).

EA ještě neoznámili, jak to s předplatným za SWToR a jeho výší bude - očekává se, že tak učiní v říjnu, spolu s datem vydání, které už ví, ale panuje kolem něj přísné embargo. Odhaduje se přelom listopadu a prosince.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments