If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

I v aktuálním průzkumu vyhrává PS4 nad Xbox One

Někteří si nemyslí, že by Microsoft měl navrch.

Není to tak dávno, co analytik Colin Sebastian mluvil o tom, že konzole Xbox One by mohla těžit z většího počtu kusů na trhu, což by mohlo způsobit, že bude nová konzole Microsoftu prodávanější než jejich konkurence.

Ve zprávě se mluvilo o tom, že počet kusů Xbox One by mohl být oproti PS4 tři ku jedné, ale s těmito čísly zásadně nesouhlasí další odborníci na herní trh. Například Ed Barton, ředitel analýz digitálních médií v Strategy Analytics říká, že podle jeho informací je to spíše přesně naopak. „Ale nebudu se předhánět o tom, kdo má lepší zdroje."

Jisté je jedno - obě konzole se budou prodávat velice rychle. „Bude se prodávat miliony kusů, což je výrobně složité, ale tentokrát není v konzolích žádná součástka, která by byla složitá na výrobu jako Blu-ray laser v PS3 svého času."

Zajímavé jsou také průzkumy veřejného mínění, které mluví o tom, že lidé chtějí raději PlayStation 4. ConsumerMetrix vydali studii, ze které vyplývá, že 14,2 procent dotazovaných lidí má v plánu si koupit v prvním roce PS4. Pouze 9,5 procent lidí tvrdí totéž o Xbox One. Pokud by se to projevilo ve skutečných prodejích, znamenalo by to, že PS4 by se prodávalo zhruba o 50 procent více než Xbox One.

Během průzkumu bylo dotazováno kolem 6000 lidí jak v USA, tak v Evropě.

„Podle našeho průzkumu se zdá, že zákazníci věří ve vítězství PS4 v nové konzolové várce," říká ředitel společnosti dělající výzkum, Jia Wu.

PS4 je podle průzkumu populárnější jak v Evropě, kde se to očekávalo, ale také v USA, kde se historicky vždycky lépe prodával spíše Xbox. V klíčové skupině lidí mezi 25 až 30 lety vyhrávalo PS4 u 30 procent dotazovaných, Xbox One pak u 20 procent dotazovaných.

Tagged With

Comments