If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Budoucnost PC hraní podle Microsoftu?

Uniklé video pobouřilo ortodoxní PCčkáře.

Na internetu se objevilo údajně uniklé video o tom, jak si Microsoft představuje budoucnost hraní na PC. Dle první reakce hráčů na diskusních fórech ortodoxní PCčkáře pobuřuje především infantilní zpracování celého světa, který si Microsoft vysnil. Naznačuje totiž jasný příklon k oddychovým casual hrám.

Nejdůležitější bude podle videa důraz na vzájemné propojení hráčů v sociálních sítích. I tituly jako Farmville se ovládají přes pohybový ovladač jako Kinect, všichni se pohybují v jednom velkém virtuálním světě a hráči mají silně přizpůsobené avatary, které si mohou snadno převlékat.

Všechny hry či dostupná média jsou díky pokročilým vyhledávačům snadno k nalezení a hry silně spoléhají především na virtuální transakce, díky nimž si lze dokoupit kterýkoliv přídavek nebo třeba zbraň do nějaké střílečky.

Celé video údajně pochází z května 2010 a představuje ideální spojení platforem Windows, Xbox Live a mobilů, jak si ho vysnil interní vývojový tým Microsoftu s názvem WGX. "Lidem, kteří neumí ani správně napsat 'pwned' a místo toho jako lamy píšou 'p0wned', přece nesvěříte budoucnost hraní na hlavní platformě!" zlobí se jeden z internetových diskutujících.

Podle odhadů serveru ZDnet by WGX své představy mohl realizovat již s vydáním operačního systému Windows 8. Microsoft prý cílí na 300 milionů potenciálních hráčů.

Microsoft WGX - vysněná představa hraní na PC
Tagged With
About the Author

Levis

Contributor

Comments