If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bungie nemá zájem o Call of Duty

Vyvrací spekulace.

Přes víkend se objevily spekulace, které tvrdily, že by Bungie mohli pracovat také na některých dílech Call of Duty. Smlouva s Activision podepsaná na deset let je sice na hry z nového světa, který Bungie připravuje, ale nechali se slyšet, že by s Activision mohli spolupracovat i na dalších věcech. Tak spekulace vznikly.

Ostatně, spousta analytiků říkala, že pokud by skutečně došlo ke zrušení Infinity Ward, jak se o něm v kuloárech mluví, Bungie by bylo jako náhrada více než slušná.

Brian Jarrard, komunitní manažer Bungie, ovšem tyto spekulace rázně popřel. "Dost ale chápu, proč o tom lidé spekulují," řekl pro server VideoGamer.com.

"Nemáme o to ale ani nejmenší zájem a dokonce jsme se o tom s Activisionem ani jednou nebavili. Naše partnerství a vyjednávání za posledních devět měsíců se vždy točilo okolo naší nové herní značky a vesmíru, který pro ni tvoříme."

Dodal také, že pracovat na nějaké herní značce, která patří někomu jinému, by je v Bungie ani trošku nelákalo. "Navíc na to, co chceme dokázat, potřebujeme mít plně nasazené celé studio. Nedokážu si ani představit, že by část našeho týmu mohla pracovat na dalších projektech. Všichni máme takhle jeden jediný cíl."

Což ale neznamená, že by Bungie nemohli spolupracovat s dalšími studii a radit se s nimi. Například s vývojem na PS3 nemají žádné zkušenosti, takže nastoupí odborníci z jiných studií z Activisionu. Pokud také Bungie skutečně pracuje na MMO, jak se spekuluje, mají k dispozici zkušené lidi z Blizzardu. Ti totiž mají takovou malou MMO s názvem World of Warcraft.

Comments