If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bývalý viceprezident USA chválil hry

Podle Ala Gorea jde o formu umění.

Z úst amerických politiků zaznívají na adresu videoher jen málokdy příznivá slova. Výjimkou je bývalý viceprezident, velký zastánce boje proti změně klimatu a někdejší kandidát na prezidenta Al Gore, který byl o víkendu hlavním mluvčím kolokvia Games for Change na Univerzitě v New York. Hry jsou podle něj v dobrém slova smyslu masové médium, umělecká forma zároveň - a také pomáhají stmelovat společnost.

"Videoherní byznyz je obrovský, neuvěřitelně rozmanitý a zasahuje rapidně vzrůstající počet fanoušků her napříč všemi platformami," řekl Gore podle serveru Gamasutra. Způsob, jakým vznikají hry, je podle Gorea zcela světový, ojedinělý a nemá konkurenci v žádném jiném oboru. Hry už prý navíc nejsou uznávány jen jako forma zábavy, ale také umělecký projev.

"Herní interface či pravidla skórování se přenesly i do dalších odvětví a toto ovlivňování bude pokračovat," řekl Gore. "Ne náhodou je o hry největší zájem mezi aplikacemi na Facebooku nebo iOS. Kromě toho jsou hry stále více umělecké, dnes už jde o řemeslo vyučované na univerzitách a obchodních školách."

Videohry ale podle Gorea mají i další pozitiva: stmelují lidi, protože o kooperativní hry je třikrát větší zájem než o ty kompetitivní, a přispívají ke komunikaci skrze nejrůznější sociální služby a sítě.

Gore navíc razantně odmítá, že by lidé s videohrami jen zabíjeli volný čas. "To byste mohli říct to samé o knihách. Všichni bychom měli žít v současnosti a daném okamžiku, ale nikdo z nás to nedělá. Z videoher k nám promlouvá nejen zábava, ale také poučení a znalosti. Pokud lidé tráví svůj čas s konstruktivními hrami a něco si z toho odnáší, jsem přesvědčený o tom, že nedělají chybu."

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments