If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bývalý vlastník Activisionu se možná pokouší převzít Ubisoft

A šéf Ubisoftu z toho nemá ani trošku radost.

Vivendi, které jeden čas vlastnilo velký podíl v Activision Blizzardu, teď pomalu ale jistě nakupuje akcie Ubisoftu. A šéf Ubisoftu Yves Guillemot z toho nemá ani trošku radost a nebojí se svou nechuť ventilovat ven.

Před několika dny Vivendi koupilo 6,6 procent akcií Ubisoftu za 140 milionů euro. Yves Guillemot na to zareagoval v interním mailu velmi drsně. Napsal, že tento krok ani trochu nevítá. "Naším cílem bylo a vždy bude být nezávislí, což je hodnota, která nám již 30 let umožňuje být inovativní, riskovat a vytvářet milované herní série. Budeme bojovat, abychom si svou nezávislost uchovali," napsal v e-mailu, který unikl na veřejnost.

Yves Guillemot se bojí, aby jak píše "jsme nebyli kontrolováni lidmi, kteří nerozumí naší zkušenosti a co je třeba dělat, abychom v tomto průmyslu uspěli".

Vivendi na to zareagovali tak, že nedávno nakoupili další akcie, čímž zvýšili svůj podíl na 10,39 procent ve společnosti Ubisoft. A vydali prohlášení, že možná budou nakupovat další akcie. Yves Guillemot ale napsal, že bude bojovat proti tomu, aby měli tak velký podíl, že budou schopní společnost ovládat.

Comments