If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Bývalý zaměstnanec Rockstaru řadí zpátečku

Pohrozil mu někdo ze studia?

Ve včerejší novince jste si mohli přečíst zpověď bývalého zaměstnance studia Rockstar San Diego, který si stěžoval na pracovní podmínky při vývoji Red Dead Redemption. Dnes ale obdrželi kolegové z anglického Eurogameru email přímo od tohoto člověka, který nyní řadí zpátečku.

V emailu Zero Dean řekl, že podmínky, které na svém (již nefunkčním) blogu popsal, se nutně nemusely týkat celé společnosti. „Různé týmy řešily věci různými způsoby – tým na budovy, prostředí, programátorský tým, tým postav, světel... Mé zkušenosti pochází z týmu na budovy. Je docela možné, že v jiných týmech byly podmínky mnohem veselejší, jen jsem o tom nevěděl," napsal v emailu Zero Dean.

Zero Dean také bere zpět nařčení, že Rockstar všem zaměstnancům kontroluje emaily. Je prý možné, že emaily se nekontrolovaly přímo, ale že jej prostě jeden z lidí v jeho týmu přeposlal nadřízenému. Ve firmě prý funguje běžný „auto monitoring" emailů, který má zaručit, aby zaměstnanci neposílali interní dokumenty mimo studio.

„Mějte prosím na vědomí, že v těchto podmínkách stále pracují další lidé a takovéto odhalení může jejich pracovní podmínky ještě zhoršit – a to by bylo špatné," ukončil email Zero Dean.

Comments