If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Call of Duty 2019 a Starfield už budou myslet na nextgen

Hned dvě indicie.

Máme tu hned dva docela konkrétní náznaky o blížící se příští generaci konzolí, pokud tedy tak vůbec ještě lze "drobný" upgrade hardwaru při zachování zpětné kompatibility nazývat (?).

Jednak Infinity Ward zveřejnili inzerát týkající se jejich dalšího Call of Duty (Alza.cz), které má pravděpodobně vylézt ve 2019, bude-li dodržen obvyklý tříletý cyklus se střídáním studií Sledgehammer, Treyarch a IW.

"Pojďte k nám pracovat na novém, vzrušujícím, ještě neohlášeném titulu pro vícero next gen platforem," praví se v náboru na pozici skriptaře. Když byla tahle pozice vypsána, signalizuje to opět věc, o které se už dříve spekulovalo, tedy návrat singleplayerové kampaně, která v letošním Black Ops 4 bohužel absentuje.

Nechápali bychom to celé tak, že jde o důkaz příchodu nových konzolí o Vánocích 2019 - spíš se to asi myslí tak, že přespříští díl Call of Duty bude navržen tak, aby mohl být snadno upgradován (opatchován) pro využití většího výkonu, až bude časem k dispozici.

Něco podobného prohlásil na E3 také Todd Howard, šéf studia Bethesdy, která tam vábila na Starfield. Singleplayerové sci-fi RPG, obdobu Mass Effect, na němž dělají již od 2015 po dokončení Fallout 4 (Alza.cz).

"Starfield je navržen tak, aby využil hardware příští generace, ale mohlo by jít o cross-gen hru," uvedl pro Eurogamer. Čili existovala by jak pro PS5 a nový Xbox, tak by se asi ve zhoršené kvalitě dala rozběhnout i na PS4 a X1.

"Znamená to pro nás dvě věci: jak škálovatelnost pro hardware, tak software - tedy co to přinese hratelnosti epických RPG? Zatím nevíme, jaké přesné hardwarové specifikace bude příští generace mít, ale tlačí to na nás, abychom mysleli hodně dlouho dopředu a vybudovali něco, s čím si příští hardware poradí. Na tohle se nyní plně soustředíme, ale nevylučuje to cílení Starfield i na současné platformy," upřesnil Howard.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments