If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CD Projekt Red už má jasno, co vše bude dělat po téměř hotovém Cyberpunk 2077

Není to nic překvapivého, ale počkáme si.

Cyberpunk 2077 se zdá být po obsahové stránce víceméně hotov. CD Projekt Red totiž poslal stávající verzi hry ratingovým organizacím po celém světě (PEGI, ESRB atd.), které hru projdou a dle toho udělí patřičné věkové hodnocení. Vývojáři mezitím budou provádět testování a pracovat na technické stránce. Hra prý den ode dne vypadá lépe.

Polské studio tedy už řešilo, čím se bude zabývat dál. Na setkání s novináři o tom otevřeně promluvil prezident skupiny CDP, Adam Kiciński, reportují přátelé z polského EG.

"Po vydání Cyberpunk 2077 začneme naplno vyrábět další titul ze série Zaklínač, ale určitě se nebude jmenovat Zaklínač 4."

Na tomto projektu už prý nějaký čas dělá menší tým a předpokládá se u něj čtyřletý vývoj (čili hra nebude venku dříve než ve 2024), zatímco jiné dva, v tuto chvíli výrazně větší týmy se zabývají samostatnou multiplayerovou odbočkou Cyberpunku (vyjít má až v roce 2022) a přídavky pro něj (ty kutí třetí tým studia).

Nový wallpaper

CD Projekt Red sdělil, že už má déle velmi jasnou vizi příští singleplayerové hry z rodu Zaklínače, jen tento koncept zkrátka musí čekat na své převedení do reality - jinými slovy, než se mu na to uvolní vývojáři nyní dokončující cyberpunkové akční RPG.

Do budoucna se chce studio soustředit právě jen na tituly ze dvou univerz, Zaklínače a Cyberpunku, nikoli na jiné velké značky. Dopadu koronaviru na vývojáře her se Kiciński a zářijové uvedení Cyberpunk 2077 není ohroženo.

Tuto hru jinak výrobce hodlá poskytnout novinářům mnoho týdnů dopředu před dnem premiéry, aby měli dostatek času na pořádné zhodnocení, což svědčí o jeho značném sebevědomí ohledně kvality.

Comments