If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Čeká nás grafická revoluce ve hrách?

Video o údajně největším pokroku od 3D grafiky.

Australská společnost Euclideon už několik let pracuje na technologii, která by mohla pro herní svět znamenat obrovskou revoluci v tom, jak je vytvářena grafika ve videohrách.

Jak vysvětluje video, současná grafika her se skládá z polygonů - tedy různých hranatých tvarů, ze kterých se skládají objekty ve hře. Grafické karty a současné systémy ale dokáží zobrazit pouze omezený počet těchto polygonů, i když se neustále zvyšují. "Je ale lepší způsob, jak dělat grafiku, který je používán ve vědě a medicíně, a to je vytvářet ji pomocí miniaturních atomů," vysvětlují autoři technologie. Objekty vytvořené tímto způsobem ale potřebují spoustu výkonu. "Tři, čtyři takové objekty současné systému utáhnout, ale nemůžete tak udělat celý obsah hry."

Technologické video o novém řešení

Už před rokem lidé z Euclideon tvrdili, že díky jejich technologii dokáži vytvořit nekonečný počet těchto objektů. Pak se celý rok o nich neslyšelo a teď se vrátili. A ukázali nám, že to skutečně funguje. "Jde o největší pokrok od zavedení 3D grafiky," tvrdí. A pokud se ukáže, že všechno, co ukazují je pravdivé, rozhodně nelžou. Názorně ukazují level vytvořený z neuvěřitelných detailů včetně jednotlivých zrníček písku na zemi (!). Ostrov podle jejich slov obsahuje zhruba přes 21 trilionů polygonů.

Sami přiznávají, že nejsou profesionální grafici, ale spekulují, co by s jejich technologií dokázali ti nejlepší v herním průmyslu. "Náš konvertor předělává věci přímo z 3DS Max, Maya a dalších 3D programů, takže pro grafiky to nebude nic nového. Budou mít pouze naprostou svobodu a nebudou se muset řídit omezeným počtem polygonů."

"Co to bude znamenat pro grafiku ve hrách? Ta by se mohla vylepšit zhruba 100 tisíckrát."

Vypadá to všechno až příliš krásně? Také jsme tomu zpočátku nevěřili a mysleli jsme si, že video je nějaký podvod, ale stačí si společnost Euclideon trošku proklepnout na internetu a zjistíte, že skutečně existuje. Před nějakým časem měli dokonce inzerát, kde sháněli 3D grafiky. A co je asi nejprůkaznější: investovala do nich australská vláda dosud rekordní částkou - 13 miliony dolarů.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments