If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cena za 4K hraní a raytracing: požadavek 187 GB Call of Duty na Xbox Series X

+ video o výhodách PlayStation verze a zmenšení Warzone.

Hry jsou stále objemnější, ale kapacita SSD na nových konzolích tomu moc neodpovídá. Aneb máme tu další díl nekonečného seriálu na kontroverzní téma.

Call of Duty: Black Ops - Cold War bude v konzolové verzi pro Xbox Series X vyžadovat 187 GB na interním SSD.

Vyplynulo to z fotky instalace na Redditu, přestože samotná hra se do 13. listopadu zatím spustit nedá.

Velikost tady není zase takový problém jako u jiných her či jiných konzolí, protože uživatel si může sám dopředu volitelně odškrtnout, co nechce či nepotřebuje. Čili není to tak jako jinde, že si musíte nainstalovat nejprve všechno a až pak některé části odstranit.

Sympatické je, že není povinné nainstalovat ani singleplayerovou kampaň. Když někdo touží jen po mulťáku a Zombies, bez 4K a raytracingu, vystačí si s 60 GB, což je ještě v pohodě.

Také je z toho opět znát, že za rostoucí velikostí her mohou hlavně HD textury (38 GB) a částečně i podpora raytracingu (12 GB).

Že se Infinity Ward vážně snaží něco s nároky na místo udělat, je vidět i z oznámení, že F2P odbočka Call of Duty: Warzone bude po aktualizace posledního patche pro podporu nextgen konzolí zmenšena o 25 GB. Povedlo se to díky separování textur ve vysokém rozlišení do balíčku bokem. Beztak z nich měli přínos jen hráči na PS4 Pro, Xbox One X, vedle těch na Xbox Series X/S a PS5. Na PC se tedy nyní budou defaultně instalovat textury v redukovaném rozlišení a ty lepší až teprve na vyžádání hráče.

Níže pak ještě propagační trailer o výhodách PlayStation verzí nového Call of Duty, čili na PS4 i PS5, jako je Zombies Onslaught mód s roční exkluzivitou:

A jak by asi vypadal první díl podságy Black Ops, pokud by uměl raytracing?

Comments