If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cenega o Lost Planet 3, Resident Evil 6 i na PC

Distributor sesumíroval události z akce Captivate.

Cenega dnes rozeslala médiím tiskovou zprávu, ve které souhrnně rekapituluje všechna včerejší nová oznámení od Capcomu, jež učinil na každoroční prezentační akci pro média s názvem Captivate. Ta proběhla minulý týden v Římě.

Patrně nejdůležitější je potvrzení PC verze Resident Evil 6, která má "následovat záhy po konzolových 2. října 2012". Vývojářský tým odprezentoval jednu z misí Leona S. Kennedyho. Ve hře plné napětí pátral spolu s partnerkou Helena Harperovou po únikové cestě z elitní univerzity, která se stala dějištěm zatím posledního bioteroristického útoku a její chodby a pozemky nyní okupují nemrtví.

Níže přetiskujeme oficiální popisky Lost Planet 3 a dalších letošních her z dílny Capcomu (jediné, co na PC nebude, je Dragons Dogma):

Extrémní a nevyzpytatelné podmínky, jimiž se vyznačovala série Lost Planet, se v Lost Planet 3 vracejí v drsnější formě než kdykoliv předtím. Hráči převezmou roli Jima, pilota mecha, který opustil Zemi, aby přijal riskantní, ale lukrativní zakázku na planetě E.D.N. III. Titul nabídne rozmanité styly hraní, včetně pěších bitev z pohledu třetí osoby a intenzivní first-person akce využívající obrněný stroj, zatímco budou hráči čelit neprobádanému terénu, nehostinnému klimatu a hrozbě v podobě místních tvorů - Akridů. Prostřednictvím řady multiplayerových módů a podmanivého singleplayerového zážitku se Lost Planet 3 ponoří ještě hlouběji do Lost Planet univerza a až vyjde na začátku roku 2013, odhalí mnohé doposud skryté pravdy.

V průběhu Captivate byla ohlášena a předvedena funkce Cross Play u PS Vita verze hry Street Fighter X Tekken, jež umožňuje majitelům verze pro PS Vita hrát přes wifi nebo 3G proti vlastníkům PlayStation 3 verze, ať už se nacházejí kdekoliv na světě. K dalším prvkům, které byly u PS Vita verze Street Fighter X Tekken potvrzeny, patří zavedení dotykového ovládání, lokální a wifi multiplayer a využití funkce Near, stejně jako veškerý obsah z verze pro domácí konzole.

Poprvé od jejího ohlášení si mohli návštěvníci Captivate zahrát hru DmC Devil May Cry a okusit svižný a stylový boj, který patří k charakteristickým rysům série. Vývojářský tým, tvořený zaměstnanci společností Capcom Japan a Ninja Theory, navíc představil zcela novou herní úroveň. V této oblasti tvořené lunaparkem nedaleko mola, kde se nachází jeho bydliště, musí Dante, syn Spardy, čelit démonovi, který ho vystopoval.

Steel Battalion Heavy Armor, výsledek spolupráce mezi společnostmi Capcom a From Software, jenž vyjde exkluzivně pro Xbox 360, předvedl zbrusu nový online kooperativní mód pro čtyři hráče, který bude k dispozici prostřednictvím online zábavní sítě Xbox LIVE. V Evropě se titul začne prodávat 22. června. Přítomní zástupci médií byli přizváni, aby spolupracovali s využitím inovativní kombinace Kinectu pro Xbox 360 a klasického ovladače, a zničili tak vertikální tanky nepřítele.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments