If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cenzura letiště v Modern Warfare 2

Pouze Němci tam nesmí na nikoho vystřelit.

Před několika týdny Activision ujišťoval, že verze jejich nové hry Modern Warfare 2 bude pro celý svět identická. Nyní je již jasné, že s jednou výjimkou: pro jediné Německo je hra cenzurována. Tato země je přitom známa tím, že hry zobrazující násilí jsou zde zpravidla těžce upravovány a v tom horším případě se ani na tomto důležitém evropském trhu vůbec neprodávají.

Po prvních zkušenostech magazínu Computer Bild Spiele s německou podobou hry jasné, že jistá forma cenzury se Modern Warfare 2 nevyhla. A jedná se samozřejmě o rozporuplnou misi na moskevském letišti, kde vystupujete v roli dvojitého agenta. Tedy jako člen tlupy teroristů, která postřílí stovky civilistů v odbavovací hale.

Zatímco ve standardní verzi střelbou vlastně bráníte prozrazení svého krytí, v té německé vám není vůbec dovoleno vystřelit na člověka. Pokud tak učiníte, hra se okamžitě ukončí a musíte restartovat poslední checkpoint nebo celou misi.

Přitom podle dřívějších zpráv mělo mít Modern Warfare 2 v Německu věkovou dostupnost od 18 let a být spolkovými cenzury ušetřeno. Pro hráče v ostatních zemích stále platí, že mají možnost bez jakéhokoli postihu inkriminovanou úroveň před jejím spuštěním přeskočit, nebo její načtení rovnou zakázat ještě před spuštěním nové kampaně, jak jsme informovali.

Comments