Skip to main content

Česká retro hra FixFox vyjde v Xzone edici

I s lokalizací a očíslováním kusů.

Novým titulem oblíbené série českých her v Xzone Edici je FixFox – pohodová open-world 2D adventura od zkušeného programátora Jaroslava Melouna. Hra se dočká nejen krásného fyzického balení s vlastnoručním podpisem autora a tradičním mini-artbookem, ale také profesionální české lokalizace.

FixFox svojí 8-bitovou stylizací může na první pohled působit jako běžný zástupce dlouhé retro vlny indie videoher. Nechat se unést jen prvními dojmy by však byla velká chyba. Už po pár odehraných minutách hráč díky nápaditým dialogům zjistí, že tady je něco jinak. A o pár hodin později už je jasné, že tato hra pod svým vizuálem a herními mechanikami nese jasnou myšlenku empatie a humanismu. I přes zasazení na neznámou planetu mezi krapet šílené roboty zde totiž hráč nedostává do rukou hlavní hrdinky Vix zbraň, ale brašnu s nářadím. A věřte, že opravovat se zde nebudou pouze poškozené stroje.

FixFox je autorskou hrou jednočlenného studia Rendlike Jaroslava Melouna, který si před lety dal slib netvořit násilné hry. „Návštěva památníku míru v Hirošimě a shlédnutí toho, co dokáže násilí a hněv, pro mě byla natolik silným zážitkem, že jsem se rozhodl vyvíjet hry, které budou podporovat laskavost a přátelství,“ popisuje Jaroslav Meloun začátek tvorby FixFox před více než 8 lety.

„Xzone už od svých začátků podporoval české lokalizace her, a tak jsem velmi rád, že jsme mohli v rámci Xzone Edice podpořit vznik českého znění u FixFox. Tahle hra opravdu dokáže chytnout za srdce a byla by škoda si ji nechat utéct jen kvůli absenci lokalizace,“ doplňuje Martin Schovanec, spolumajitel Xzone, a tím také naznačuje, že FixFox není úplnou novinkou. Hra vyšla v digitální podobě už v březnu letošního roku. Ovšem pouze v anglické verzi.

V pořadí osmý titul, vydaný v Xzone Edici, opět přinese luxusní balení v podobě mini-artbooku. V něm sám autor hry přiblíží čtenářům nejen kouzelný svět FixFox, ale také jeho inspirace nebo technologie, stojící za některými herními prvky. I tentokrát sběratelé v balení najdou něco navíc – čtyři pohlednice s originálními ilustracemi, samolepky a digitální soundtrack. Všechny kusy budou navíc vlastnoručně podepsané a očíslované autorem hry.

Předobjednávky na Xzone.cz právě odstartovaly.

  • Autoři: Rendlike / Xzone
  • Distribuce: Xzone
  • Rozměry: 148×210 mm, cca 40 stran
  • DMOC: 499 Kč
  • Předpokládaný termín: prosinec 2022

Read this next