Skip to main content

Česká středověká adventura 1428: Shadows over Silesia vychází v krabicovce

Xzone edice.

Temná adventura od jednočlenného studia KUBI Games vychází právě v těchto dnech. Hutný fantasy příběh, odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí, nabídne obtížné souboje, stealth pasáže a náročné hádanky, a to i nevidomým hráčům, pro které je plně přístupná. Atmosféru doplní český dabing, mini-artbook a další tematické bonusy, které přináší luxusní balení Xzone Edice.

Hra vychází z historických událostí během husitského tažení na Slezsko. Historická fakta jsou proto pro hru velmi důležitá, jedná se ale o fantasy příběh, a tak při svém putování s dvojicí hlavních postav potkáme i čaroděje nebo bytosti z evropské křesťanské a pohanské mytologie.

„1428: Shadows over Silesia se hraje trochu jako RPG, trochu jako klasické point and click adventury. Na hráče kromě soubojů čeká spousta hádanek, dialogů nebo také zápisků, které vyprávějí o herním světě. Žádá si tak trpělivého hráče, který nikam nechvátá,“ popisuje svoji hru autor Petr Kubíček. I když za hrou stojí jediný člověk, nabídne takřka 30 hodin čisté herní doby.

Jako první česká hra na PC se Shadows over Silesia může pochlubit plnou přístupností pro nevidomé hráče. Mezi funkcemi je kompletní předčítání všech textů ve hře, speciální popisy prostředí, pokročilé navigační funkce spolu s unikátním sonarem a také velké množství zvukových nápověd, to vše navíc v českém znění.

„Když jsme s fyzickými edicemi jinak čistě digitálních her v Xzone před lety začínali, tak jsem vůbec neočekával, že se jejich počet bude tak rychle rozrůstat. Po Shadows over Silesia brzy přibude ještě Happy Game od Amanita Design a v procesu je ještě jeden neoznámený projekt,“ komentuje vydání edice Martin Schovanec, spolumajitel Xzone.

Xzone Edice si klade za cíl přinášet originální české hry v luxusním balení. I tentokrát se tak sběratelé mohou těšit na zpracování v podobě mini-artbooku s řadou tematických bonusů. Uvnitř balení najdou pražský groš s vyraženým motivem hry, 2 dopisy přímo ze hry, aršík samolepek, mapu a také vystřihovánku. Cena je stanovena na 799 Kč. 1428: Shadows over Silesia si lze vyzkoušet v demoverzi.

Read this next