If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

České Xbox Live 10.listopadu

Zlaté členství za 1599 korun.

Čekali jsme hodně dlouho, ale už je to tu. Xbox Live bude konečně k dispozici také oficiálně v České republice. Jeho oficiální spuštění proběhne 10. listopadu a někdy kolem tohoto období Microsoft nabídne ke stažení i nový design dashboardu s několika novými funkcemi - na míru Kinectu.

Informaci před okamžikem potvrdil Microsoft tiskovou zprávou. "Xbox Live nabídne oficiální podporu multiplayerového hraní s více než 21 miliony hráčů z celého světa a přístup k tisícům stahovatelných arkádových hříček Xbox Live Arcade. Hráči se mohou těšit také na kategorii her Games on Demand, kde jsou k dispozici oblíbené velké tituly určené k okamžitému stažení a hraní," píše se v tiskové zprávě. Games on Demand přitom v současnosti na cizích účtech pro Čecha nefunguje.

Podle zprávy mají také uživatelé, kteří již svůj účet vlastní, možnost bezplatně migrovat ze zahraničních zemí na lokální verzi Xbox Live. Tato migrace zachovává dosavadní profil hráče včetně jeho dosaženého gamer score, odemknutých achievementů nebo zůstatku Microsoft bodů. Takže zachová takřka všechno, jen stažené mediální soubory, filmy a placené hry nepůjdou znovu na nový český účet zřejmě stáhnout. Pokud si je ale napřed uložíte na disk, nebo je stažené již máte, nic se neděje a pro sledování a hraní budou normálně dostupné dále.

I u nás bude k dispozici taktéž stříbrná a zlatá varianta Xbox Live. Stříbrné členství je bezplatné, ale abyste mohli využít multiplayer v zakoupených hrách, musíte mít členství zlaté. To bude stát dle oficiálních českých cen na webu MS na rok 1499 Kč (tisková zpráva ale uvádí 1599 Kč). V rámci promo akce získají zákazníci navíc dva měsíce navíc zdarma. O zbývající měsíce předplatného z cizích profilů taky nepřijdete, ty se zaokrouhlené na celé měsíce nahoru přičtou do nového českého účtu. Čtvrtletní varianta vyjde hráče na 599 Kč.

Cena Microsoft bodů je pak stanovena na 349 Kč za 800 bodů a 649 Kč za 2100 bodů (ceny ještě asi nejsou finální).

Přes zprostředkovatele se ovšem dá nakoupit i mnohem levněji. Zlaté členství, aplikovatelné i na český Xbox Live, lze získat ze zahraničí v přepočtu už za 1057 korun na rok. 2100 Microsoft bodů pro evropské Xbox Live účty stojí v přepočtu 530 korun. Obecně jinak platí, že všechny kupony s Microsoft body zakoupené v Evropě, platí i pro evropské účty, ovšem nikoli pro ty zámořské a naopak.

Zajímá je ovšem nabídka od Xzone. Nabízejí roční kód 12 + 2 měsíce na zlatý účet a jako bonus k tomu zdarma ke stažení Shadow Complex, dle hodnocení jednu z nejlepších her na XBLA. Poukaz si můžete pořídit na Xzone za 1599 Kč.

Představení českého Xbox Live s prvními informacemi a cenami najdete na českých stránkách Xboxu 360.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles