If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Child of Light 2 má být ohlášeno začátkem roku

Rozmysleli si to.

Když vyšla jednička pro PS3/X360/PC v roce 2014, Martin Zavřel ji dal devítku a recenze pravila: "Překvapivě propracované RPG s nádherným vizuálem, překrásnou hudbou, dojemným příběhem, nápaditými verši a skvěle promyšleným kooperativním režimem pro dva hráče".

Ačkoli prý bylo Child of Light ziskové natolik, aby se vyplatilo udělat pokračování (samozřejmě ne tak moc jako série Assassins Creed, ale dostatečně na to, že by si tvůrce ve vlastní firmě mohl koupit Ferrari), UbiSoft měl jinou politiku a vize.

Nyní se však zřejmě hnuly ledy a vypadá to nadějně, že si to francouzský výrobce rozmyslel. A že už nerazí to, co se říkalo v roce 2019, "že to není typ her, které chce UbiSoft dál dělat". Jednička vznikla spíš coby taková osobní odměna pro autora za to, že předtím vypomohl týmu s Far Cry 3.

Ředitel tvůrců Patrick Plourde totiž na Twitteru utrousil, že Child of Light 2 by mělo být oficiálně ohlášeno někdy začátkem příštího roku.

Spolu s grafikem, kterým je Thomas Rollus, prý poslali podklady k finálnímu schválení (u UbiSoftu) pro příští skvělá dobrodružství, kde účinkují opět Aurora a Igniculus.

Ještě to samozřejmě není stoprocentní, ale pro fanoušky titulu na UbiArt Framework enginu určitě pozitivní zpráva.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments