If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chlapec přežil útok losa díky WoW

Využil herní skilly v reálu a zachránil se.

Dvanáctiletý chlapec Hans Jørgen Olsen z Norska přežil útok losa díky schopnostem, které se naučil ve World of WarCraft. Zachránil tím sám sebe i svoji sestru. Společně se totiž dostali do teritoria kolem procházejícího losa, nedaleko od jejich domova.

Když je los napadl, vzpomněl si Hans na schopnost „taunt“, což je ve WoW jakýsi válečný pokřik. Tím nalákal losa na sebe a zachránil tak svoji sestru, na kterou se los chystal zaútočit. Ta zatím stihla odběhnout do bezpečí. Pomocí válečných pokřiků lze na sebe ve WoW nalákat nepřátele, aby neútočili na slabší cíle.

Los se tak zaměřil na Hanse a chtěl na něj zaútočit. Hans si ale vzpomněl na další schopnost z WoW – předstírání smrti. Tu mohou ve WoW předstírat Hunteři a díky ní se lze zbavit útočících nepřátel. Hans začal předstírat mrtvého, los ztratil o nehybné tělo zájem a odešel zpátky do lesa. Hans se pak se sestrou dostali bezpečně domů.

Je příjemné vidět, že i v takových situacích jsou videohry k něčemu dobré. Toto je bohužel zpráva, která se nestává tak často a v televizi se s ní pravděpodobně jen tak nesetkáme. Buďme ale rádi za Hanse a za to, že si vzpomněl zrovna na tyto dva skilly. Kdyby si vzpomněl na nějaké agresivnější skilly, mohlo to dopadnout mnohem hůř.

Comments