If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chlubení se Vánocemi od Sony a Microsoftu

Hrátky s čísly a trendy.

Veletrh CES 2010 představuje vhodnou příležitost pro pravidelné pochlubení se dosaženými výsledky, tentokrát za Vánoce 2009. Tím se rozumí pět po sobě jdoucích týdnů, počínaje posledním listopadovým až do 3. ledna 2010.

Sony zaznamenala 76% nárůst odbytu PlayStation 3 oproti stejnému období roku 2008, což je samozřejmě zapříčiněno jejím zlevněním. Konkrétně celosvětový odbyt PS3 před Vánocemi překonal 3,8 milionu kusů. Nintendo za shodné období hlásí 3 miliony nově prodaných Wii, ale pouze v USA.

Šéf Microsoftu Steve Ballmer na CES neprozradil prosincová data, nýbrž jen celková celosvětová čísla, která se vyhoupla na 39 milionů konzole Xbox 360. Předešlý známý oficiální údaj byl zveřejněn koncem srpna 2009 a uváděl 31 milionů kusů, takže X360 zaznamenal za září až konec roku 2009 nárůst o 8 milionů.

Službu Xbox Live nyní používá 20 milionů lidí a polovina z nich někdy zkusila neherní aplikace, např. propojení s jejich účtem na Facebooku nebo Twitteru. Během Vánoc se také na Live dosáhlo nové špičky s 2,2 miliony souběžně hrajícími lidmi.

Podotkněme, že vše jsou pouze data od výrobců konzolí. Nezávislý audit od NPD za dané období se objeví až příští týden.

Tagged With

Comments