If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Za nepřečtením X360 disků není firmware

Microsoft viní dřívější update.

Pokud jste se těšili, že koncem května vyjde nový firmware a získáte tím de facto nárok na výměnu své konzole za novou, nepočítejte s tím. Chybné čtení nového formátu disků na Xboxu 360 na svědomí nemá nový firmware, jak se myslelo včera. V noci na dnešek to Eurogameru objasnil zástupce Microsoftu. Na vině je prý již dříve vydaný softwarový update, který měnil způsob, jímž váš Xbox 360 čte disky.

"Celý problém nesouvisí s firmwarem, který byl ve veřejném betatestování," řekl Microsoft. "Jde o důsledek algoritmu pro čtení disku z nedávného softwarového updatu. Také nelze jednoznačně říct, že se tato chyba stává výhradně na nových nebo starých modelech Xboxu 360, je to velmi individuální."

Microsoft už ráno potvrdil, že o chybě ví. Již včera začal poškozeným uživatelům zdarma měnit konzole i s ročním přístupem na Xbox Live jako odškodné. Přávě přes Xbox Live si také sami můžete vyzkoušet, zda váš Xbox 360 náhodou netrápí stejný problém. Český Microsoft se k potenciální výměně konzolí stále nevyjádřil.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments