If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se další díl Zone of Enders

Nástupce PS2 hry od Konami z roku 2003.

Hideo Kojima skrze svůj blog potvrdil, že má v plánu v budoucnu pokračovat ve své sérii Zone of Enders, jakkoliv stále není zřejmé, v jakém časovém horizontu se dalšího pokračování vlastně dočkáme. Nemluvě o cílových platformách :)

Na vině je skutečnost, že v Konami jsou aktuálně hodně vytížení a tudíž si na další střílení s populárními mechy budeme muset nějaký ten pátek (či spíše rok) ještě počkat. Nicméně Kojima avizuje, že už má v hlavě herní plán a také způsob prodeje své hry, která v případě druhého dílu komerčně neuspěla. Kojima přitom dává vinu především sobě, jako tehdejšímu producentovi.

Navzdory příznivým ohlasům ze strany recenzentů se Zone of Enders 2, které se objevilo v roce 2003 na konzoli PS2, prodejně neprosadilo, a to z několika důvodů. Tím hlavním bylo dost možná odložené datum vydání, kdy v Konami z nabitého předvánočního termínu hru posunuli na dle jejich názoru klidnější první kvartál roku 2003.

Ovšem podobný přesun se následně dostavil u celé řady dalších (konkurenčních) projektů a začátkem 2003 pak vzniknul na herním trhu nával, na nějž měli Zone of Enders 2 doplatit. Ostatně nebylo by to poprvé ani naposled, co kvalitní produkt doplatil na ne zcela ideální načasování.

Comments