If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se kompletní remake prvního System Shock, asi i trojka

Night Dive získali kompletní práva na sérii.

Night Dive stáli za Enhanced Edition prvního System Shocku a teď v rozhovoru pro Fast Company hlavní šéf společnosti Stephen Kick vysvětlil, že už mají "plná práva na celou sérii".

Teď prý pracují s původním konceptuálním kreslířem na plném remaku hry. Začali mluvit dokonce o případném System Shock 3, ale aby něco tak velkého dokázali, museli by se spojit s dalším vývojářským studiem, protože jsou na to až příliš malí.

"Abychom udělali další hru v sérii, vyžaduje to hodně peněz, času a odhodlání, které nemáme a není to naše zaměření," vysvětlil Larry Kuperman, který se v Night Dive stará o finance. Night Dive se zaměřuje na znovu vydávání starších her a dělají všechnu tu detektivní práci se sháněním práv.

Důležité je, že po létech legálních zmatků je už možné trojku vůbec vytvořit. "Byly zmatky, kdo vlastně má na co práva, takže System Shock 2 šlo hrát jenom tak, že jste si pořídili starou kopii nebo si hru upirátili," říká Jared Newman v článku. "Také další díly prostě nešly kvůli tomu udělat. Nakonec jsme zjistili, že práva na hru má jedna pojišťovací společnost v Michiganu a od nich jsme se dozvěděli, že jsou ochotní je prodat."

Práva tedy mají, chystají remake jedničky, a dokonce možná i trojku. Na vše se ale bude muset hodně dlouho počkat.

Comments