If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se navýšení Blu-ray kapacity?

Jsou za tím současné 3D plány Sony?

Ze Sony a Panasonicu aktuálně přišla zpráva, že byla vyvinuta nová technologie, která umožní navýšit stávající kapacitu Blu-ray média z 25GB na 33.4GB (na jednu vrstvu). Problém se čtením dalších dat u Blu-ray přehrávačů by pak mohl vyřešit upgrade firmwaru.

Sice není zřejmé, kdy a jestli vůbec Blu-ray asociace přistoupí a schválí tenhle krok, tedy možné navýšení kapacity média, nicméně Sony a Panasonic to vidí už na závěr tohoto roku. Konečně jde o dva hlavní zástupce výše zmíněné asociace, kteří tu mají velké slovo. Nabízí se samozřejmě otázka, co že za tímhle vězí.

Možnou odpovědí by mohla být další aktivita Sony na poli 3D. Tedy trojrozměrného hraní a - filmů. Neboť právě Sony a IMAX u příležitosti každoročně pořádaného veletrhu spotřební elektroniky - CES (International Consumer Electronics Show), již oznámili spojení svých sil. S úmyslem spustit vůbec první dedikovanou 3D TV síť. K jejímu rozeběhnutí dojde nejprve v USA, přičemž do tamních TV domácností má být distribuován prémiový obsah, který nejvíce využije 3D technologie - jako filmy, či různé dokumentární pořady.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles