If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Chystá se nový 2D Sonic

A to už pro příští rok.

Segácký maskot, modrý ježek Sonic, se chystá na své další dobrodružství. Sega totiž aktuálně oznámila nový titul s kódovým označením Project Needlemouse, v němž se Sonic vrátí ke svým původním kořenům. Hra má být vyvíjena od základů, takže nepůjde o žádný remake.

Každopádně se máme připravit na původní 2D zobrazení, nyní však již v HD rozlišení. A na skutečnost, že tenhle Sonic se objeví už v příštím roce na trhu - nicméně nebylo dosud ozřejmeno, na jaké herní platformy je cílen.

Nemají tedy chybět tradiční ingredience, jako je zdolávání terénu ve vysoké rychlosti a sbírání prstýnků. Návrat ke klasickému hernímu schématu z dřívějších let přitom má být reakcí na častá přání skalních fanoušků, kterým chce Sega tímto vyjít vstříc.

Třebaže se Sonic v minulosti prezentoval i v moderním 3D hávu a nabídnul zde některé nové herní mechanismy a nápady, nedokázal se ani zdaleka adaptovat tak dobře, jako druhdy konkurenční Mario. Zhusta totiž šlo o nepovedené herní kousky, takže zde anoncovaný návrat do 2D je spíše z nouze ctnost. Přál bych si za sebe návrat Knucklese a Tailse, bez ostatních postav (Rogue, ad.) už bych se obešel. Jak jste na tom vy?

Comments