Skip to main content

Chystá se revize čipu Xbox Series X?

Mohla by to být tichá změna.

Je to takový typ spekulace, že by ji dokázal po probuzení ve tři ráno uhodnout prakticky každý, kdo se pohybuje v herní branži aspoň pár let.

Na druhou stranu, jejím autorem je uznávaný redaktor Brad Sams, který má dlouhodobě dobré kontakty v Microsoftu a přinesl v minulosti řadu úniků.

Někdo z diváků na YouTube se ho zeptal, jestli náhodou neví něco o případné revizi hardwaru v konzoli Xbox Series X...

Odpověď byla kladná: "Nový čip by mohl být vyroben na bázi 6 nm od TSMC, s redukovanou spotřebou a mírně lepším chlazením. Myslím si, že to je pravda, už jen kvůli tomu, že Microsoft vždy podobné aktualizace připravuje".

Jak redaktor dodal, Xbox Series X je na trhu už 18 měsíců, předtím mohl jeho vývoj trvat 14 měsíců, takže je už z dnešního pohledu zastaralý.

Navýšení výkonu ale Sams nepředpokládá, spíš to vidí na nějakou tichou revizi čipu, aby byl více efektivní a levnější na výrobu.

Ale že by o tom přímo něco zaslechl od zdrojů v Microsoftu, to nikoli, ani nezná odhadované datum příchodu na trh. Čili to je spíš pouze takové fantazírování, co by se asi tak mohlo momentálně dít, čerpající ze znalosti situace u minulých konzolí, ale bez konkrétních důkazů a podkladů o upgradu Xbox Series X.

Read this next