If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cliffy B.: Japonsko nemá na hry z USA

Tvůrce GoW říká, že západ má navrch.

Tvůrce série Gears of War Cliff Bleszinski alias Cliffy B. říká, že po technické stránce se Japonsko vůbec nemůže porovnávat s USA, které je mnohem dál.

Řekl to v rozhovoru pro časopis Xbox World 360. Šlo odpověď na otázku, zda Epic neplánuje přesunout se do Japonska, Korei nebo Číny. "Problém je, že technicky nedokáže Japonsko držet s USA krok," řekl.

"Byli by na tom lépe, kdyby používali Unreal Development Kit? Popravdě, na to nejsem dost kompetentní," řekl dále. Přesto pokračoval. "Měli bychom klepat na dveře v Japonsku a říkat: hele, když budete používat tohle, budete mít mnohem nižší náklady na výrobu enginu a navíc budete mít hru, která vyjde mnohem dřív a bude méně stát. Je to takhle jednoduchý."

Také pokles zájmu o konzolové hry v Japonsku podle Cliffyho B. dokazuje, že západní hry začínají videohernímu trhu dominovat. "V Japonsku začínají hrát všemožné hry na mobily, ale už tolik nehrají na konzolích - na konzolích jsou totiž většinou hry z Ameriky."

Ostatně, v tomto názoru není sám. Jun Takeuchi, producent hry Lost Planet 2, se nechal slyšet, že Japonsko se musí sakra snažit, aby se jim podařilo dohnat západ.

Comments