If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

CliffyB kritizuje herní novináře

Anglický Xbox World 360 je bulvár, tvrdí.

Včera internetem prolétla zpráva o tom, že Cliff Bleszinski nepovažuje Japonsko za dostatečně technologicky vyvinuté a že podle něj neumí držet krok s USA. Dnes tuto zprávu dementoval a tvrdě se opřel do novinářů časopisu Xbox World 360, odkud měl výrok pocházet.

"Pozor, internetový bulvár útočí. Neřekl jsem ani větu o tom, že Japonsko nedovede držet krok s USA, je to výmysl," napsal Bleszinski na svůj Twitter.

"Na spoustu nadcházejících japonských her se těším a vypadají skvěle. K jejich vývojářům mám respekt," připsal pak autor a opřel se i do zdrojového webu CVG, tedy partnera papírového Xbox World 360, který zprávu roznesl.

"Webové magazíny [jako CVG] úmyslně publikují smyšlené nebo upravené citáty, vytržené z kontextu, aby vytvořili fóra plná flamů a pak profitovali z návštěvnosti," napsal Bleszinski.

Xbox World 360 v reakci na Bleszinského zprávu zveřejnil oficiální omluvu. "Byli jsme upozorněni na to, že kvůli chybě v procesu produkce časopisu byl jistý citát od Cliffa Bleszinského z Epic Games trochu vytržen z kontextu," zní omluva.

Ve skutečnosti ale CliffyB řekl následující: "Tohle není moje starost, jde o strategické rozhodnutí, že Epic bude nadále podporovat distribuci middleware softwaru pro vývojáře na celém světě."

"My si to užíváme, ale jde o taktiku, jde o to, klepat Japoncům na dveře a říkat jim: Podívejte, když začnete používat tuhle technologii, ušetříte spoustu při budování svého vlastního enginu a budete mít hru, která vyjde dřív a bude stát méně."

To je docela rozdíl, nemyslíte?

Tagged With

Comments