If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co bude uvnitř Wii 2 a její cena?

Výkonnější než PS3 a za málo peněz.

Tak nějak se předpokládá, že Nintendo na E3 představí svého konzolového nástupce Wii. O prvních informacích jsme psali již dříve zde a také zde, a teď se objevilo zase několik novinek.

Wii 2 by mělo mít kódové označení Project Café, ale spekuluje se také o názvu Stream (což vychází z toho, že by měla konzole podle dřívějších informací umět streamovat obraz do obrazovek v ovladači). Podle všeho by měla běžet na grafickém čipu od AMD s označením R700. Informace vychází ze zdrojů serveru IGN.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, Wii 2 by měla vyšší grafický výkon než Playstation 3, která má grafiku založenou na architektuře NVIDIA 7800GTX. Procesor by měla mít nová konzole tříjádrový od IBM PowerPC - podobný tomu, jaký je v Xbox 360, ale mnohem rychlejší.

Výstupem by měl být signál v plném Full HD rozlišení 1080p s možnou, ale dosud nepotvrzenou podporou 3D zobrazování.

Co se rozměru týče, měla by být nová konzole od Nintenda zhruba stejně velká jako původní Xbox 360 a měla by být v podobném designu jako jejich SNES konzole.

Výrobu údajně obstará thajská pobočka Foxconn a v říjnu by již mohla být konzole v prodeji, ale spíš se předpokládá, že Nintendo nejprve nechá vytvořit dostatečný počet kusů, aby se uspokojila poptávka a v obchodech se konzole objeví až počátkem roku 2012. A ta cena? Podle všeho by se mohla pohybovat v rozmezí 350 až 400 dolarů (cca 5800 - 6700 Kč).

Ke všem těm spekulacím ohledně nástupce Wii se už vyjádřil dokonce také Shigeru Miyamoto z Nintenda, který sice naznačil, že se na nové konzoli skutečně pracuje, ale řekl, že bychom neměli věřit všemu, co se píše.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments