If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co čekat od Grand Theft Auto V

Obličeje z L.A. Noire asi ne, Hollywood asi ano?

Z čerstvě oznámeného Grand Theft Auto V známe oficiálně pouhé logo, ale ani to nebrání divokým spekulacícm a spoustě připomínek a přání toho, co ve hře možná bude a možná taky nebude.

Anglická odnož Oficiálního PlayStation Magazínu dala dohromady několik stručných věcí, které by podle nich ve hře být mohly. A pár těch, které tam možná nebudou:

Od GTA 5 byste podle OPSM v první řadě neměli očekávat pokročilou technologii obličejových animací, která byla v L. A. Noire. Proč? Primárně prý z toho důvodu, že jen data k těmto animacícm zabíraly na disku skoro 23 GB místa. A Grand Theft Auto je jedna z nejmasivnějších her vůbec, se spoustou postav. Kam by se to všechno vešlo?

Klíčovou součástí příběhu by pak mohly být peníze. To vám asi ústa neotevře, o peníze jde v každém GTA. OPSM na to jde ale chytře a myslí si, že by se mohla opakovat situace, která nastala v době vydání GTA: Vice City. Třetí díl totiž značku uvedl na nové konzole a tak nějak etabloval technologii. Vice City pak zavedlo nakupování a udržování podniků a příjmu. GTA IV etablovalo technologii na současné generaci konzolí a pátý díl by tak mohl jít ve šlépějích Vice City. Navíc ta pětka v logu má vzor podobný těm z bankovek.

Pátý díl by mohl být zasazený do Hollywoodu. Což je asi nejpravděpodobnější ze všech odhadů, protože o Hollywoodu se spekulovalo před několika měsíci a naznačovaly to i dřívější úniky. K tomu si přidejte profily postav, které musli dabéři ztvárnit, které by do Hollywoodu seděly. A navíc by po vážněji míněném čtvrtém dílu mohla přijít zase trocha blbnutí a zábavy, jako například ve Vice City.

Dalším odhadem OPSM je, že by páté GTA mohlo být rodinným příběhem. Ne v tom smyslu že budete hrát GTA 5 s rodiči a babičkou, ale že se bude příběh hry točit kolem celé virtuální rodiny. Čtvrtý díl se zaměřoval na dva bratrance a díly předtím víceméně vždy na samotného hlavního hrdinu. Rockstar umí skvělé postavy a ještě lepší dialogy, takže rozehrát parádní rodinnou story by mohl být další logický krok kupředu.

Chybět by prý ani nemusely kooperativní mise. Podle OPSM by to asi těžko fungovalo pro celý příběh (za předpopokladu, že se struktura příběhu ponese v alespoň podobném duchu jako ve čtverce), ale speciální kooperativní mise možné jsou. Čtvrtý díl konečně přinesl do hry multiplayer, ve kterém si to hráči rozdávali víceméně proti sobě. Pětka by mohla přidat tu poslední část - kooperaci.

Posledním odhadem anglického magazínu je datum vydání - březen 2012. A jak na to přišli? Jedna reklama v instrukcích na Ballad of Gay Tony hlásá "Liberty City, it's over" (Liberty City, je konec) a pak "Opens march everywhere" - což je fráze používaná ve spojení s filmovými premiérami. Navíc to tak nějak sedí. Rockstar by měl skoro půl roku na marketing, což v případě titulu jako je Grand Theft Auto bohatě stačí.

Opakujeme, že se jedná pouze o spekulace jednoho magazínu. Na první oficiální detaily si musíme počkat do 2. listopadu, kdy Rockstar vydá první trailer.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments