If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co dělají parťáci z Far Cry 5, když je pustíte k vodě?

Zajímavý easter egg.

Systém takzvaných side-kicků (Guns for Hire), tedy parťáků nebo přátel na telefonu, kteří vám občas pomohou v bitvě se zástupci zlotřilé sekty, byl výrobcem dopředu hodně vyzdvihován. Jeden z nich vlastní letadlo, takže když se s ním zkamarádíte, rád vám píchne z výšky a zkropí vaše pronásledovatele, jiný zase využije kamion a tak dále.

Co se ale stane, když tyto počítačem řízené postavy ve Far Cry 5 (Alza.cz) pošlete k vodě, že už jejich služby dál nepotřebujete?

Vrátí se zpět ke svým činnostem, které dělaly předtím (viz proklamovaná simulace herního světa skoro jak v Kingdom Come), nebo hra drze cheatuje a někam je promptně teleportuje a uklidí bokem, aby se vám nepletly do cesty?

Pokusili se to zjistit kolegové z PC Gameru a došli k překvapivému zjištění. K takovému, jaké odlišuje výborné hry od těch výjimečných, protože i na tohle tisícihlavý tvůrčí tým myslel.

Vaši parťáci se totiž společně sejdou na pizze. V místě, které bylo více propracované než jiné, což naznačovalo, že má pro hru nějaký hlubší smysl.

Experiment PC Gameru vzal různé NPC postavy na odlehlé místo na mapě, tam se s nimi rozloučil a pak je pronásledoval, aby se zjistilo, kam jejich kroky zamíří. Někteří se prý pokoušeli vzít to nejkratší cestu, což kolidovalo s útesy, které umělá inteligence zpočátku nedokázala překonat. Grace Armstrong zase nasedla do auta a dojela do pizzošky s názvem "8-Bit Pizza Bar", západně od vězení v oblasti Henbane River.

V tomto tajném místě se setkává všech šest lidských parťáků z Far Cry 5 (jak je najmete?. Posedávají tam, konverzují, chodí okolo, cvičí nebo čistí své zbraně. Člověk se prý cítí špatně, když tento easter egg nalezne, protože to působí, jako když se všichni vaši nejlepší přátelé sejdou na večeři a nepozvou vás. Jedinou chybou prý je, že pilota Nicka v pizzérii najdete i v případě, kdy s vámi mluví z vysílačky, jako by byl zrovna na misi.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments