If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co dnes nejvíce trápí kamenné obchody s hrami?

Výsledky průzkumu v Británii.

Specializovaný magazín MCV podnikl velký průzkum mezi více než stovkou kamenných obchodů s hrami ve Velké Británii, aby zjistil jejich názory na stav herního průmyslu, ohlédl se za končícím rokem a vysledoval očekávání do budoucna.

Nejvíce prodejcům zaměřeným na hry komplikuje život postupný pokles cenové hladiny a nespolupracující herní vydavatelé. Třetina z nich se bojí online-shopů a čtvrtina vidí největší hrozbu v supermarketech. Ekonomickou recesi vnímá za problém jen 9% obchodníků a digitální distribuci/F2P model pouze 6%. Často propírané bazarovky zmínily jen dvě procenta oslovených, shodné číslo co uvedlo chyby ve hrách, konec životnosti konzolí nebo nedodržování data vydání.

Největší událostí pro herní obchody v Británii bylo Call of Duty: Black Ops 2, před FIFA 13, Skylanders, Halo 4 a Mass Effect 3. Možná i proto vnímají Activision jako distributora, který má hry nejlepší kvality (ehm..) a politiku vůči kamenným obchodům. Na dalších místech skončili postupně UbiSoft, EA, Microsoft, 2K, Rockstar a Sony.

Nejočekávanějším momentem příštích dvanácti měsíců je podle prodejců GTA 5, uvedení nového Xboxu, Wii U, nová PlayStation, BioShock Infinite, Gears of War Judgment a Aliens: Colonial Marines. Téměř polovina obchodů tipuje, že v roce 2013 bude nejžádanějším herním hardwarem starý dobrý Xbox 360. Na Wii U si vsadila čtvrtina z nich, zatímco na nový Xbox jen 11% a na PS3 12%.

Kompletní výsledky průzkumu včetně koláčových grafů jsou zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments