If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co-op v Torchlight II až pro osm hráčů?

A jako doplněk PvP jen "pro zábavu".

Server VG247 měl možnost popovídat si se šéfem Runic Games, Maxem Schaferem. Ten v rozhovoru prozradil několik zajímavých novinek, především co se týče kooperativního režimu, který prvnímu dílu tolik chyběl. Na kooperaci se Runic Games hodně soustředí, ale Torchlight II lze dohrát i v singleplayeru.

„Hru lze projít celou sám, jako jeden člověk. Limit na partu jsme zatím nenastavili. Ze zkušebního hraní v kanceláři nám vychází jeden až čtyři hráči jako ideální číslo. Žádné technologické omezení nám nesvazuje ruce v tom, abychom ten počet navýšili, ale když je tam například osm hráčů, je to už moc přecpané," řekl Schafer pro VG247. „Maximální počet hráčů stále řešíme a možná to bude někde mezi čtyřmi a osmi," dodal.

Ve hře bude možná i PvP mód, kde se budou moci utkat hráči mezi sebou. Ten bude ale podle Schafera jen doplňkem. Vývojáři jej nehodlají nijak balancovat, nebo pro něj vytvářet speciální režimy či mapy. Má být ve hře jen tak pro zábavu.

Torchlight II má být také mnohem lepší, než první díl. Na dvojku mají vývojáři více času. „Torchlight jsme začali dělat s prázdnými počítači a neměli jsme žádný software a za 11 měsíců jsme vydali hru. Během té doby jsme museli vyvinout technologii, experimentovat a udělat celý výtvarný styl, napsat si vlastní vývojářské nástroje, udělat všechny grafické práce a spoustu dalších věcí. Torchlight II využívá stejný engine, stejné nástroje, většina personálu je stejná a všichni to umí lépe, než předtím," řekl Schafer.

Hra by měla vyjít někdy v dubnu či květnu. Sám Schafer ale přiznal, že to bude spíše květen a že za případný odklad může Minecraft, na kterém je v současné době přímo závislý.

Tagged With

Comments