If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co řekl David Cage o Heavy Rain?

O sexu, hrách jako umění a dalším.

Na víkendovém programu akce Eurogamer Expo bylo i vystoupení Davida Cage, který návštěvníkům stručně představil interaktivní očekávanou adventuru Heavy Rain včetně již pár měsíců staré scény s lupičem v obchodě.

Nejzajímavější část Cageova vystoupení proto obstaraly dotazy z publika - třeba, zda svoje dílko tvůrce považuje za umění. "Upřímně řečeno je mi to jedno," odbyl to Cage.

"Snažím se prostě něco dělat jinak. Na hry se můžete dívat jako na hračky nebo součást zábavního průmyslu, ale stejně tak je možné uvažovat o interaktivitě obecně jako o uměleckém odvětví - nebo alespoň tvůrčí platformě."

Cage se přítomní tázali také na sexuální scény ve hře. "Ano, jsou tam a jsem přesvědčený, že je všichni budete chtít vidět," zasmál se Cage.

"Jako herní vývojář se držím jediného pravidla: všechno je dovoleno, žádné limity neuznávám, hlavně, jestli to celé zapadá do příběhu". Čili: sex a násilí ve hře není bezdůvodně, ale má to své důvody.

Tvůrce také řekl, že chce hru zpřístupnit hardcore hráčům i absolutním nováčkům. Ti se budou muset při ovládání zabývat jen jedním nebo dvěma tlačítky, případně si stisknutím L2 budou moci nechat říci, co si jejich postava právě myslí - naopak veteráni budou muset na nejvyšší obtížnost zapojit všechny části ovladače.

Během přednášky zaznělo ještě tolik, že hotová hra bude mít zhruba sedmdesát scén.

Comments