If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co se stane s tvůrci Darksiders, které nikdo nechtěl?

Proč zůstali opomenuti a co se jim možná rýsuje?

Nejsmutnější bylo rozporcování THQ pro tvůrce akční série Darksiders ze studia Vigil Games. Nikdo o ně ve středeční dražbě neprojevil zájem údajně kvůli tomu, že jejich příští projekt byl nejdál ze všech nabízených, protože Darksiders 2 uvedli teprve nedávno.

Ty se navzdory nesporným kvalitám (recenze) navíc nijak extra neprodávaly, jen čtvrt milionu kusů za úvodní měsíc (USA) a něco málo přes milion vyexpedovaných kusů celosvětově, což THQ dříve nazvali zklamáním.

Série Darksiders jako taková proto nemá z pohledu dražby pro pokračování valnou cenu. Nová hra kromě toho měla být novou značkou, která je vždycky riskatnější než pokračování a odrazuje to možné partnery.

Nazývali ji Crawler a když ji svého času předvedli jiným interním vývojářům THQ, prý vyvolal největší podzvižení a to šlo jen o výsledek dvou měsíců. Aspoň to tvrdý prezident THQ, který není úplně nezávislým zdrojem, stejně jako designér soubojů Ben Cureton, podle nějž by "Crawler svým fantastickým, unikátním nápadem všechny odrovnal."

V otevřeném dopise vyjádřil lítost nad tím, že nenašel své jméno mezi těmi, kteří smrt THQ přežijí. Ptal se také sám sebe, jestli nebyli dostatečně dobří, jestli za nic nestáli nebo co vlastně udělali špatně. V jednu chvíli to prý pro možné Darksiders 3 s co-opem pro čtyři hráče vypadalo nadějně, avšak teď je dle jeho názoru pravděpodobné, že se studio rozprchne za jinými příležitostmi a stane se z něj podobná smrtka jako hrdina jejich poslední hry.

Torzo THQ prý bude dál zkoušet hledat kupce pro studio Vigil, ale nikdo zvenčí netuší, kolik času mu na to zbývá, moc ho asi nebude, když firma definitivně končí. Mezitím talentovaným tvůrcům Darksiders hodili lano různá jiná studia a mezi ně se řadí i Platinum Games. Koneckonců najmutí jen konkrétních lidí je vždy jednodušší než kupovat celé studio. Japonský vedoucí tvůrců Metal Gear Rising či Bayonetty by sice bral i práva na značku Darksiders, ale jen pokud by nebyla příliš drahá.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments