If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co se to děje s Good Old Games?

Zavřeno, restart, nebo podivný marketing?

Možná jste si všimli, že oblíbená služba pro stahování starých PC klasik, Good Old Games, nefunguje. Stránka je fuč a místo ní je tam jen vzkaz uživatelům GOG.

Ve vzkazu se píše, že provozovatelé museli vážně zvážit, jestli má cenu s GOG.com touto formou pokračovat dále. Dohodli se tedy, že v současné formě GOG.com nemůže setrvat. Prý to ale neznamená, že idea za GOG.com je navždy pryč. „Službu zavíráme," tvrdí vzkaz. Uživatelé GOG.com mohou být ale klidní, ještě tento týden prý budou mít možnost si své zakoupené hry stáhnout.

Tolik vzkaz na oficiálním webu. Mohlo by se zdát, že GOG.com tedy končí, i když to tam není jasně uvedeno. Oficiální stanovisko provozovatelů GOG bude uživatelům sděleno ve středu, kdy se koná tisková konference.

Michael Kicinski z CD Projektu se ale objevil na polské finanční stránce Bankier.pl, kde uklidňuje uživatele, že nemají nad vzkazem na oficiálním webu panikařit.

Internetem tak probíhá několik spekulací. Buď se jedná o zavření služby, nebo o její ostrý provoz. GOG.com totiž pořád běžel v betaverzi, i po dvou letech provozu. Další možností je kompletní restart služby, třeba i s vlastním klientem ala Steam.

Často zmiňovanou možností je také teorie, že se jedná o pouhou marketingovou akci, která má za úkol službu v médiích zviditelnit. Což by se jí sice povedlo, ovšem za jakou cenu? Zavřít na několik dnů obchod s hrami jen pro získání pozornosti médií nevypadá na příliš vhodný způsob marketingu. Bylo by to podivné i v případě redesignu/restartu.

Ať je to jak je to, ve středu bychom měli být chytřejší a budoucnost GOG.com se snad dozvíme.

Tagged With

Comments