If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co vše asi bude česky v PS4 firmware 5.0?

Reakce Sony.

Když bylo před týdnem odhaleno, že příští aktualizace firmware PlayStation 4 (Alza.cz) ve verzi 5.0 přinese vymodlenou podporu češtiny, vyvolalo to silnou vlnu ohlasů a byl to zatím nejčtenější článek prázdnin - i kvůli iniciativě s peticí a slibu výpomoci od europoslankyně.

Optali jsme se proto domácí pobočky Sony, jestli by nám k tomu laskavě nemohla sdělit nějaké bližší informace (nad rámec dřívějšího vyjádření). Pravděpodobná odpověď nám byla dopředu zřejmá, přesto jsme museli dostát své povinnosti a aspoň to zkusit:

"Informace, které zmiňujete, nejsou z oficiálních zdrojů a proto, jak jistě pochopíte, se k nim nemůžeme ani nebudeme vyjadřovat," reagoval PR manažer Jan Vavřík. Narážel tím na fakt, že ten výčet změn, kde byla mimojiné jmenována čeština, pochází z úniku.

"Čeština v konzolích PS je pro nás velké téma a jakmile budeme mít pro vás oficiální stanovisko, dozvíte se jej jako první standardní cestou," dodal tajemně pro Eurogamer, jako by se to snad týkalo vícero různých zařízení (nebo možná měl na mysli PS4 + PS4 Pro?).

Nezbývá tedy než čekat, až centrála Sony vše avizuje oficiálním oznámením firmwaru, k čemuž dodnes stále nedošlo. Zatím můžeme pouze spekulovat, jestli bude lokalizováno jen rozhraní konzole PS4 (jistota), jestli změna postihne také základní menu obchodu (velmi reálné), nebo snad i popisky všech nabízených her a DLC (vzhledem k obrovskému objemu práce krajně nepravděpodobné). Co tipujete vy?

Comments