If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Co vše má přinést letošní ročník F1 hry?

Příběh pryč.

Od osvědčeného, spolehlivého zdroje, kterým je Tom Henderson, dorazily první střípky o čem bude letošní nový ročník formulí od Codemasters a EA.

Pokud se naváže na tradici, měla by hra F1 2022 vyjít někdy během letních prázdnin.

Překvapivě prý bude dočasně odstraněn příběhový režim a nahrazen hráčským rozcestníkem F1 LIFE, který signalizuje příklon k trendu živých, dlouhodobých služeb. Tam máte najít pohled za kulisy skutečných závodníků F1, přičemž si můžete zakoupit a sbírat luxusní předměty typu hodinky nebo brýle.

Příběh se má nicméně vrátit příští rok v dalším dílu F1 2023, odhalilo Xfire. Důvodem má být nedostatek času, i kvůli koronaviru. Kariéra ovšem bude i v nejbližším ročníku hry, ta nezmizí.

Další velkou změnou má být v F1 2022, že superauta můžete nejen sbírat, ale také přímo ve hře řídit, což prý bude v sérii vůbec poprvé. A to jak sólo, tak online proti jiným živým hráčům, ačkoli na soupeření superaut s formulemi musíte zapomenout, taková funkce ve hře nebude.

Majitele VR headsetů určitě potěší, že budou moci závodit ve virtuální realitě, což je prý něco, co si hodně fanoušků přálo.

F1 2022 též bude podporovat plnohodnotný cross-play, takže si to půjde rozdat s kamarády nehledě na tom, jakou platformu doma vlastní (podobně jako v letošním dílu fotbalu FIFA). Výrobce hry zatím vše oficiálně nepotvrdil.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

F1 2021

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments